Klienci chcą śledzić swoje przesyłki

Czy wiesz, że dziewięciu na dziesięciu kupujących chce mieć możliwość śledzenia swojej przesyłki. Wiedza na jakim etapie realizacji jest zamówienie daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Dlatego właśnie opcja śledzenia przesyłek jest obecnie dostępna u większości firm kurierskich.

Firma dhl śledzenie przesyłek wprowadziła jako jedna z pierwszych w kraju. W ślad za nią poszły kolejne firmy, a także Poczta Polska, która obawiała się, że bez tego zostanie daleko w tyle za rosnącą w siłę konkurencją firm kurierskich.

Teraz śledzenie przesyłek jest standardem. Jak pokazują badania klienci oczekują takiej możliwości, ponieważ chcą mieć możliwość śledzenia swojej paczki na każdym etapie realizacji zamówienia. Możliwość śledzenia przesyłki lub jej brak mogą zadecydować o tym, że klienci wybiorą jedną z firm kurierskich, a z usług innej zrezygnują.

W sytuacji gdy wartość rynku e-commerce stale rośnie, a osób które chcą kupować online systematycznie przybywa, firmy kurierskie muszą wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów. Liczy się nie tylko szybkość dostarczenia paczki, ale również jakość obsługi. A możliwość śledzenia paczki jest wyjściem w stronę klienta.

Może on na bieżąco sprawdzać gdzie znajduje się paczka, czuje się wiec spokojny, ponieważ widzi ją na każdym etapie. Nie musi tez dzwonić do firmy kurierskiej bądź sprzedawcy, od którego kupił towar z pytaniem gdzie jest jego paczka. Sprzedawca musiałaby wówczas kontaktować się z firmą kurierską, a więc wymagałoby to zaangażowania wielu osób i czasu, którego jak wiadomo nie ma zbyt wiele. Opcja śledzenia przesyłki jest zdecydowanie wygodniejsza opcją, która odciąża sprzedawcę i kuriera, a klientowi daje przejrzystą informację na temat stanu realizacji zamówienia.

Każda nowa firma kurierska, wchodząca na rynek musi liczyć się z koniecznością udostępnienia takiej opcji swoim klientom. Tym bardziej ze nie wymaga to wielkich inwestycji, a również z punktu widzenia odbiorcy jest bardzo proste w obsłudze. Wystarczy tylko link i dostęp do internetu.

Więcej informacji na temat śledzenie przesyłek kurierskich można znaleźć na stronie: kuriernet.pl . Zapraszamy do lektury.